Odkurzacze budowlane sprawdzają się do czyszczenia otoczenia w trudnych warunkach budowlanych, np. na placach budowy czy podczas remontu. Takie odkurzacze różnią się znacząco od standardowych niewielkich odkurzaczy domowych. Jeżeli interesuje Cię zakup lub wypożyczenie odkurzacza budowlanego, sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze.

 

Od czego zależy wybór odpowiedniego odkurzacza budowlanego?

Wybór odkurzacza budowlanego powinien być dostosowany do specyfiki i otoczenia pracy oraz rodzaju zanieczyszczeń, które trzeba usunąć. Odkurzacze budowlane z reguły wyróżniają się silną mocą ssącą, mocnym silnikiem i dużym zbiornikiem na odpady. Decydując się na określony model odkurzacza budowlanego, należy wziąć pod uwagę jego konstrukcję i wytrzymałość. Warto pamiętać, że place budowy, warsztaty czy magazyny to środowiska, w których panują trudne warunki, a narzędzia są narażone na wstrząsy i wibracje, a także gwałtowne zmiany temperatury. Warto więc wybieraćodkurzacz budowlany renomowanej firmy, której produkty wielokrotnie sprawdziły się w ekstremalnych warunkach.

 

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru odkurzacza budowlanego?

Oprócz elementów podanych w powyższym akapicie trzeba zwrócić uwagę także na parametry danego odkurzacza, takie jak:

 

Jaki odkurzacz budowlany wybrać? Nasze propozycje

Rynek narzędzi budowlanych jest bardzo szeroki, a nowoczesne odkurzacze budowlane zapewniają łatwą, sprawną i bezpieczną pracę.

Wśród naszych propozycji znajdziesz odkurzacze budowlane renomowanych firm Festool i Janvac.

 

Odkurzacz budowlany Festool CTL36 E AC

Model wyróżnia się nowoczesnym designem i wysoką jakością wykonania. Świetnie sprawdzi się w zakresie odkurzania wszelkiego rodzaju pyłów na placach budowy, w magazynach, warsztatach, zakładach przemysłowych itp.  Odkurzacz wyróżnia się funkcją automatycznego otrząsania filtrów podczas pracy i płynną kontrolą siły ssania, a także dużym pojemnikiem o pojemności 36 litrów.

 

Odkurzacz budowlany Janvac 1600 H POWER

Wyróżnia się dużą siłą ssania i samoczyszczącym filtrem kanałowym. Dobra opcja na place budowy, ponieważ pozwala na odsysanie praktycznie każdego rodzaju pyłów. Ma nieco mniejszy zbiornik niż odkurzacz Festool, bo tylko 15 litrów, jednak stanowi świetny wybór podczas remontu lub przebudowy.

Jeżeli poszukujesz dobrego odkurzacza budowlanego, zapoznaj się z ofertą wypożyczalni sprzętu budowlanego Sadlos.